Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Anežka očima své mámy - ZDE
Tentokrát jsem se rozhodla, že osobně sama něco napíšu na stránky.


Co ráda dělám, když se chci pobavit

Moc ráda se momentálně zabývám psaním, taky ráda plavu. Vydala jsem knihu Anežčino bistro, bystro. Ráda si s kamarády zahraji fotbal. Rychle reaguji, když mně někdo naštve. Jako malá jsem jízdu na kole nesnášela, ale teď na kole jezdím, ale musím mít svoje pravidla.


Kolik mám sourozenců, jméno a věk

Mám dva sourozence: sestru Báru (13. let) a bráchu Vašíka (11. let). Bára chodí na gymnázium třetím rokem a Vašík tam je prvním rokem. Bára tercie a Vašík prima.


Na jaký nástroj hraju

Když jsem byla mladší, hrála jsem na flétnu a teď hraji na klavír.


Jaký mám kolektiv ve škole a na kroužcích

Děti ve škole už od první třídy mě vzali mezi sebe, na kroužcích stejně. Nejlepší bylo, když jsem zjistila, že jeden kluk ze školky je synem naší češtinářky. A ještě jeden kluk z áčka a taky ze školky je bratranec mé kamarádky z šesté třídy.

Můj oblíbený předmět

Ve škole mne baví tělocvik a asi trošku víc hudebka. Na hudebku máme operní pěvkyni a mám ji ráda jako učitelku na tělocvik, která nás pořád bere ven.Jak vycházím se sourozenci

Je príma je mít, i když bývají chvíle, kdy mě štvou. Je pravda, že jsou chvíle, kdy se jim dá věřit.

Doba koronaviru

Bylo to v březnu přibližně. Vypukla vážná nemoc koronavirus. Nemám ráda roušky, které se musí nosit v obchodech, museli jsme je nosit i ve škole. Teď se musí nosit i venku.


Domácí mazlíčci

Měli jsme: dva králíky, dvě morčata, africký šneky a teď želvu. Říkám měli, protože nám králík Šmudla umřel a šneci nám vyschli. Ostatní jsme museli dát pryč, protože ségra má alergii na chlupy. Tak máme želvu Emilku. Je velmi roztomilá, zvlášť, když zívá. Je jí pět let.

Na, co mám talent

Mám talent v prstech. Občas něco vyrobím či upletu. K minulým Vánocům jsem babičce upletla šálu a moc se jí líbila. Taky na hudbu. Už tím, že hraji na klavír. Největší talent mám ovšem na psaní, z kterého brzy bude další kniha.

Koho s příbuzných mám nejradši

Úplně nejvíc mám ráda našeho strýce Zdeňka. Zdeněk je sice občas trochu sprostý, ale je s ním velká legrace. Je to tátův o deset let starší bratr.

Koho ze sourozenců mám nejradši

Mám je oba ráda stejně, ale bráchu o trošičku víc. Je to tím, že brácha je takový spolehlivý a chytrý. A jsem ráda, když mu vyhovím. Na Báře se mi líbí, že je starostlivá a většinou i vtipná.

Jak pomáhám rodičům

Už tím, že jsem jejich hodná dcera, ale taky utírám nádobí většinou bez odmlouvání. Je lepší neodmlouvat, než dostanu vynadáno.

Jak se učím přes online výuku

Učím se stejně jako ve škole takže skvěle se učím. Někdy dosti vtipné, že náš zeměpisář se baví tím, že nám nedá práci.

Asistent pedagoga

Od první třídy mám paní asistentku. Jmenuje se Michaela Veisová. Mám ji ráda. Děláme spolu matematiku. Ostatní předměty dělám se třídou a paní asistentka mi pomáhá, když nestíhám.

Moje nejhorší známka

Měla jsem v šesté třídě z fyziky čtyřku a já se to bála mámě říct. Tajila jsem čtyřku dlouho. Poté se máma podívala na bakaláře a zjistila, že mám čtyřku. Zlobila se, ale ne kvůli čtyřce, ale proto, že jsem jí nic neřekla.

Jak si hraji se sourozenci

Většinou si hraji s bráchou a to venku, protože ségra si radši hraje na klavír. Ségra má spíš talent na zpěv a kreslení.

Mé kamarádky

Kamarádky mám jak ve škole, tak mimo školu. Jak to myslím mimo školu? Znamená to, že je mám na kroužcích nebo rodinné kamarádky. U mně se kamarádka pozná, že musí být hodná. To ovšem neznamená, že se nesmím kamarádit s klukama. Hned se ke mně hlásí. Je lepší mít kamarády, než být sama. Přiznám se, že, jak toho spolužáka uvídím, můžu si být jistá, že si se mnou dá placáka. Jsou takoví kluci jako on. Co se neprou, baví se jak s klukama, tak s holkama. Nejsou trapní, co furt paří na mobilu. Jeden takový je u nás ve třídě a dva v áčku. Kamarádky nebo kamarádi, vždyť je to jedno. Vlastně, někteří jsou kamarádky a kamarádi sourozenců, ale jednoho kluka kamarád se teď baví se mnou. Toho chlapce nebudu jmenovat, přestože ho znám dva roky. Nakonec můžu připsat, že mou nejlepší kamarádkou je Zuzka.

Moje první láska

Mou první láskou byl v šestce jeden kluk, ale smutný je, že on mně nechce.

Setkání s šikanou, pomlouváním

Asi ve třetí třídě jsem měla na sobě růžové kraťasy a děti se mi posmívaly. Moje kamarádka to natáčela, aby ukázala výchovné poradkyni pravdu. Ségra se na to nemohla dívat a běžela to výchovné poradkyni říct.

Vadí mi Downův Syndrom

Já se k tomu přiznám. Trošku mi to vadí, protože se chovám jako normální člověk. Chodím mezi normální děti, proto mi to vadí. V rodině se ke mně taky chovají normálně. Proč mít Downův syndrom, když se chovám jako ostatní?

Závěr

Na závěr uvedu, že mám ráda filmy zejména Občanský průkaz, hlavně scénku s Adamem Kubištou Kde sou mý Stouni.AUTOREM TOHOTO ČLÁNKU JE SAMA ANEŽKA, KTERÁ RÁDA PÍŠE ZE SVÉHO POHLEDU:) Rok 2020

Anežka dříve ZDE
<
>