O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
11. - 14. 6. 2015

Rehabilitační pobyt rodin dětí s DS v Chlumu u Třeboně se odehrával podle obvyklého vzorce: pracovní hraní malých dětí, individuální výuka, přednášky, fyziozerapie, závavná část.
Co bylo letos nové, to byl větší počet menších dětí, proto se "mimiklub" odehrával ve dvou skupinách pod vedením Irenky Marušincové a Pavlínky Bouchalové.


Nový byl letos i nápad začít s velkými slečnami a hochy vařit.
Pod vedení Jiřiny Augustinové a asistentek Jany, Mařenky a posléze i Dany, připravili po tři dny malé menu. Sestavili si kuchařku, podle níž mohou vařit "chlumecká jídla" sami doma.
Děti se samozřejmě také učily, a to pod vedení Jiřiny Augustinové a Jany Jarošové.
Učily se individuálně i v malé skupině.
Po dva dny probíhala fyzioterapie - lektorkou byla paní Lenka Prokopová. Děti s ní cvičily podle konceptu manželů Bobathových. Následovala přednáška, kde se rodiče dozvěděli, jak funguje přesně lidská noha a jakým rizikům jsou vystaveny naše děti.
Paní Prokopová také rodičům předala informace o možnostech objednání správné obuvi pro naše děti.
Týž den proběhla akce, na niž se těšily asi všechny děti. Pan Bohuslav Kolář z ranče Vráto v Č.Budějovicích přivezl s Jirkou Jarošem dva koně - Kida a Elišku. Děti se první den projely a druhý den také, ale přidaly si ještě malý velmi jednoduchý "test" o koních.
Bez divadla "Téměř divadelní společnost"
by pobyt už nebyl úplný.
Pan Viktor Pirošuk nám připravil opět dvě báječná představení. Bavili jsme se všichni: děti i rodiče.
Paní Prof. Mária Šustrová, která byla již poněkolikáté naším hostem i se svým manželem, panem Milanem Šustrem, měla při přednášce pro rodiče mnoho důležitých sdělení, která se týkala zdraví našich dětí.
Samozřejmě bylo jistě výhodou pro všechny rodiče, že se mohli kdykoli během pobytu paní doktorky zeptat na cokoli.
New text box
Samozřejmě nelze zapomenout na výtvarné činnosti, které vedla Pavlínka Bouchalová. Děti vyráběly a malovaly hodiny, podle nichž se původně měly řídit při plánování pobytových aktivit, ale tato část programu se nám poněkud rozběhla do ztracena :)
Ale koníky vyrobily děti překrásné...
Po večeři jsme se vždy sešli u písničky před spaním.
V sobotu, i když se nečekaně spustila průtrž mračen ( najednou - v tropických třicítkách), měly děti táborák.
Celkově se pobyt vydařil, také díky nádhernému místu a počasí, které sotva mohlo být lepší. V rybníku před našimi pokoji se děti koupaly s nadšením a někteří z dospělých, ti, kterým zbyl čas, také. O atmosféru romantiky se postaral Pavel Marušinec, který dorazil v pátek i s flétnou a sedě na ping-pongovém stole, plnil ovzduší libými tóny.....
<
>
<
>
<
>
<
>
<
>
<
>
<
>
<
>
<
>