O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Letošní 21. březen byl nový v tom, že Světový Den Downova syndromu slavila města ČR propojeně - díky paní Vrbkové( Brno), iniciátorce celého programu oslav DS. Na jednotlivých společnostech bylo uspořádat výstavu, Brno pak jednotlivá místa propojilo mediálně.
V Č. Budějovicích jsme nejdříve navštívili s dětmi - o nich to přece je - gymnázium ČAG . Zde jsme především chtěli studentům poděkovat, protože nám každoročně pomáhají při prodeji vánočních dárečků, aby nám tak pomohli zajistit zase část financí pro naši práci a při té příležitosti jim naše děti zatančily, zahrály na nástroje i zahrály pantomimu. Poté jsme studentům převykládali stručnou prezentaci o DS A POZVALI JE NA DEN DOWNOVA SYNDROMU.

Přímo v den DS, tedy v sobotu 21. 3. , jsme nainstalovali do celé ulice Plachého ( zde sídlí naše centrum Ovečka) výstavu obrazů našich dětí. Ulice úplně ožila, škoda, že výstava nemůže být v ulici dlouhodobě.
Práce na obrazech se ujaly děti z Ovečky pod vedením Pavly Bouchalové. Děti malovaly od listopadu, abychom v březnu nasbírali přes 50 obrazů. A ještě by se vešlo do ulice víc....Nejproduktivnější malířkou je Eliška I., takže jsme mohli udělat její autorskou výstavu v kavárně Ionia. Majitelé obchodů v Plachého ul.byli vstřícní a vystavili naše obrázky také za výlohami. A při domlouvání zavěšování obrazů jsme měli mnoho hezkých rozhovorů o našich dětech.

V městském parku "Na sadech" pak proběhl v sobotu odpoledne dětský den: 11 stanovišť s klauny, kde děti zkoušely své dovednosti, profesionální loutkové divadlo, menší děti z Ovečky tančily , větší hrály pantomimu. také mládež sboru AC vystoupila s evangelizační scénkou. Aby děti cvičily svůl ostrovtip, přišel i náš "dvorní malíř", Pavel Šimera, který dával dětem malované hádanky. Děti také mohly vytvářet u stolů ovečky z perníku nebo z umělých a přírodních hmot. No a na balonky se nesmělo zapomenout: na balonky se malovalo a děti si je odnášely s sebou. Mnoho jich skončilo ve větvích stromů, takže jsme měli park vykvetlých balonků na stromech.
Po projití všech stanovišť byla pro každé dítě jako maličký dárek domluvena zmrzlina zdarma v kavárně v Plachého ul.
Celý park byl osázen velkými fotografiemi většiny našich dětí z Ovečky. A velmi často se kolemjoucí lidé zajímali o to, kdo jsou ty děti s Downovým syndromem a chodili si zblízka prohlížej jejich tváře. A nejedna maminka vysvětlovala svému dítěti, že ".....To jsou děti s Downovým syndromem, podívej, jak jsou šikovné....." Tyto věty a jim podobné jsme slyšeli v parku u her i v Plachého u obrazů.
Počasí bylo překrásné. Je pravda, že mnoho lidí "předpovídalo" velikou zimu a sníh, ale my věděli, že se nemusíme bát, protože Bůh , jako vždy, naše děti podporuje, má je rád, a proto jako dar z nebe jsme dostali sluníčko a teplo.
Byl to krásný den. A děkujeme za pomoc Petře, Janě, Pavlovi, Kátě, Lucce a jejím přátelům, Jiřině, Jitce, Martinovi, Vojtovi, Johance, Lucce, Míše, Davidovi, Kubovi, Majdě, Vendulce, Mar'tovi, Elišce, Aničce, Mařence, Adámkovi,
Kátě, Pavlovi, druhému Pavlovi, Anežce, Vašíkovi, Barče, Aničce, Terezce, Zuzance, Báře, Zuzce, Lence, Martině, Markétě, Vášovi, Jirkovi, druhému Jirkovi , Hance......a především Pavlínce.Zde vidíte fotografie z naší výstavy vulici pod širým nebem.

<
>
<
>
<
>