O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Letošní Světový Den Downovu syndromu probíhal jako oslava: kromě toho, že naše děti a celé jejich třídní kolektivy měly 21. března barevné ponožky ( už se to zřejmě stává dobrým zvykem), namalovaly děti ze ZŠ Rudolfovská spousty veselých obrázků odkazujících na Den Downova syndromu. Obrázky nyní cestují celý týden v každém autobusu i trolejbusu městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích. Děti z Ovečky, které navštěvují školu, dostaly ve středu dort, aby i spolužáci mohli tento den oslavit přeci jenom sladce.
A tento den byla uvedena před kamerou Jihočeské televize kniha nové mladé spisovatelky Anežky Marušincové. Anežka ji ukázala poprvé svým spolužákům, diváci JČTV mohli reportáž vidět o den později. Na první uvedení ve škole pozvala Anežka i dvě kamarádky, které její knihu ilustrovaly: Elišku Ivanovou a Zuzku Jarošovou.


Slavilo se nejen v ZŠ Rudolfovská, v ZŠ Nové Vráto, v ZŠ Dukelská, na Česko-anglickém gymnáziu, ve Speciální škole Štítného a ve Speciální škole na Máji, ale i MŠ v Českém Krumlově:
<
>
<
>
<
>
<
>