O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
HONZÍK
Našemu Honzovi bylo v létě 19 let. V roce 2019 ukončil povinnou docházku na Základní devítileté škole ve Vodňanech. I na druhém stupni měl vynikající asistentku Beatu, která se mu velmi věnovala. Ve třídě měli moc dobrý kolektiv. Honzu bavil přírodopis, zeměpis a tělocvik. Závěr školního roku v 9. třídě se moc nevydařil, škola byla zavřená kvůli covidu, nemohly se konat žádné rozlučkové akce a Honza se se spolužáky ani nerozloučil.

V současné době chodí Honza třetím rokem do Praktické školy při Arpidě v Českých Budějovicích. Školu navštěvuje od školního roku 2019/20. Nejdřív si musel na nové prostředí zvyknout, protože nemá rád změny. Teď se mu ve škole líbí, má zde nové kamarády. Tento rok bude dělat v červnu závěrečné zkoušky. Až ukončí školu, chce pracovat v zahradnictví svého tatínka. Taky by moc rád pracoval v kavárně. Díky Arpidě chodí na praxi do jedné vodňanské kavárny, jednou týdně pomáhá v knihovně. Doufáme, že v budoucnu by mohl dál v kavárně pracovat.

Ve volném čase Honza rád pomáhá svému taťkovi v zahradnictví, hrnkuje mladé rostliny, nakládá kytky na auto. Doma na zahradě je taky šikovný. Rád jezdí na výlety, chodí s mamkou na procházky kolem vodňanských rybníků, rád jezdí na kole, lyžuje a letos se učil běžkovat. Má moc rád rodinné oslavy, které jsou v naší velké rodině časté. Další Honzovou oblíbenou činností je plavání. Je šťastný, když může jet na dovolenou k moři. Každé léto jezdí na tábor na Ktiš, kde má dobré kamarády.

Honza a jeho mamka


HONZÍK DŘÍVE

ZDE
<
>