O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
HONZÍK


Dřívější léta ZDE
Náš Honzík si právě plnými doušky užívá letních prázdnin. Již podruhé má možnost být s dětmi z naší farnosti na letním táboře.Na tábor se velmi těšil, kufr si balil již čtrnáct dní předem. Momentálně se také moc těší na oslavu svých dvanáctých narozenin na konci prázdnin. Na zahradě se sejde naše příbuzenstvo a kamarádi a budeme opékat buřty. Sourozenci Honzíkovi trošku závidí, protože dostává nejvíc dárků.
Po prázdninách půjde Honzík do páté třídy. Navštěvuje běžnou základní školu s pomocí paní asistentky. Od první do čtvrté třídy vyučovala Honzíka výborná paní učitelka Dáša a úžasná paní asistentka Bea. Moc jim děkuji, jak se mu věnovali. Honzík je má obě moc rád. V páté třídě bude mít Honzík změnu – dostané novou paní třídní. Do školy chodí rád, i když některá rána jsou náročnější, když se mu nechce vstávat. Honzík má svůj učební plán, na vysvědčení měl jedničky a dvojky. Učí se sčítat a odečítat do stovky. Samozřejmě že jak ve škole tak doma při psaní úkolů má své lepší i horší dny (to se mu nechce nic dělat a čtvrt hodiny trvá, než si vezme do ruky pero).
Ve volném čase Honzík rád poslouchá písničky a přitom tancuje a rád si hraje na úředníka. Svou „kancelář" má rozloženou po celém bytě. Už méně rád fyzicky pracuje (třeba s tátou na zahradě). To musíme vylepšit. Umí jezdit na kole, velmi rád se koupe (do bazénu bohužel často nemůže kvůli zánětu uší) a taky se naučil trochu lyžovat a sjede (někdy i spadne) červenou sjezdovku v Alpách. Na zahradě hrajeme rádi badminton. Honzík má moc rád zvířata, má kocoura Flíčka. U paní asitentky Beaty si rád hraje s vlčákem Rockym a jsou tam také jeho oblíbené koně.

Zdravíme maminky s dětmi a kamarády z „Ovečky"

Honzík a jeho mamka
<
>