O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Integrace
Ke stažení
Odkazy
Různé
Podporují nás
Nejbližší akce

Kronika
Ve středu 29. května jsme byli pozváni na benefiční setkání, které pro nás pátým rokem pořádala JFA. Pan Petr Požárek, duše celé této dobročinné akce, se rozhodl zorganizovat se svým úžasným týmem a spolupracovníky dobročinnou akci prostě proto, jak by řekl sám, „...že je to správné".
V pět hodin odpoledne jsme s dětmi přijeli na hřiště ZŠ Emy Destinové, tj. na domácí prostředí JFA. Na první pohled bylo jasné, že kvůli našemu malému klubečku Ovečka, o.p.s.
nasadilo síly mnoho a mnoho lidí. Pro děti byly připravené vzduchové hrady, pro dospělé káva, u hřiště připravené divadélko, dárkové tašky pro děti s DS, u fotbalových tréninkových nástrojů připravený tým mladých trenérů… Uprostřed vévodily hřišti dva červené stany s připravenými stojany s dresy špičkových fotbalových hráčů, současných „králů fotbalového světa". A to vše kvůli dětem s Downovým syndromem.
(Pro ty, kdo nevědí co je Downův syndrom, je asi dobré uvést, že jde o genetickou odchylku, kdy na 21. chromozomovém páru buněk dítěte se objeví chromozomy tři. V důsledku se to projeví mentálním zpožděním dítěte + různými zdravotními komplikacemi, u každého dítěte rozdílně).
Poté, co pan Požárek přivítal hosty a zahájil odpoledne, se ujal moderování M. Lenc a roztočil se neuvěřitelný vír aukce dresů. Aukce trvala téměř do sedmi večer. ( Během dražby si děti zahrály „modifikovaný fotbálek" s nesmírně sympatickými a laskavými trenéry JFA. Soudě podle zářivých očí Terky a Zuzky, které „ daly spoustu gólů", budou dlouho vzpomínat).
Pro nás rodiče dětí s DS, kteří jsme viděli, jak KVŮLI NAŠIM DĚTEM napnul své síly obrovský počet nezištných dobrovolníků a dárců, bylo odpoledne trochu jako zjevení v tom nejlepším slova smyslu. Všude kolem jsme viděli přátelské tváře a sympatizující úsměvy. Pro nás to totiž není běžné.
Jménem rodičů dětí s Downovým syndromem chci poděkovat každému jednotlivci, který se do benefice zapojil, ale také DĚKUJI za každý úsměv a objetí kolem ramen, které se dostalo našim dětem.
A jménem organizace Ovečka, o.p.s. DĚKUJI za námahu vloženou do této akce, protože finance, které jsme obdrželi, umožní pořádat rehabilitační pobyty, vytisknout novou učebnici gramatiky pro děti s LMP a zaplatit individuální výuku dětem s DS v centru Ovečka v Českých Budějovicích.
DĚKUJI, že existují Lidé, kteří dělají věci, „Protože je to správné".

Jana Jarošová
New text box
<
>