O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Integrace
Ke stažení
Odkazy
Různé
Podporují nás
Nejbližší akce
3. - 5. 9. 2021 - víkendovka v Kamenném Malíkově ZDE
23. 9. 2021 - odpoledne s JFA ZDE
30. 9. 2021 - online setkání s Mgr. Dudovou, vedoucí SPC v Č. Budějovicích
15. - 17.10. 2021 výukový prodloužený víkend v Novém Městě na Moravě ZDE
19. - 21.11.2021 Víkendovka v Kamenném Malíkově ZDE


Jiříček je necelé 3 roky starý chlapeček. Jeho diagnóza se pro něj stala osudnou. Jeho biologičtí rodiče ho nechali v porodnici. O jeho existenci jsme se dozvěděli, když mu bylo 6 týdnů. Již za několik málo dní jsme se jeli na něho podívat. Cesta byla z jihu na sever. Po půl dni stráveném v autě, jsem si konečně pochovala našeho chlapečka. Do své péče jsme ho dostali na den přesně v jeho 3 měsících. Doma na něj čekali 3 sourozenci a babička.
A jaký Jiříček je?
Je to kluk každým kouskem své duše, miluje auta a velmi rád tančí. Jeho největší hobby je se předvádět a my jsme jeho vděční diváci. Já mu říkam Lumpajs Pupajs. Další jeho velkou vášní je vše rozhazovat a neustále se svlékat.
Do Ovečky chodíme, jak to jen jde, ale často se stává, že ho navštíví bacil. Jiříček umí pár slov, ale jeho gesty a mimikou se domluvíme i beze slov. Za ručičku ujde venku pár kroků. Těšíme se na jaro a léto, kdy půjde volně vypustit na louce. Udržet směr je pro něj nepředstavitelný úkol. Na podzim Jiříček navštěvoval hipoterapii a doufáme, že na jaře budeme pokračovat. Koník je také jeho koníček :-).
Závěrem bych zdůraznila Jiříčkovo neuvěřitelnou empatičnost a jeho odbourávající úsměv. Když máme malý pokrok, jsme velice pyšní.

Maminka
JIŘÍČEK
<
>