O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Integrace
Ke stažení
Odkazy
Různé
Podporují nás
Nejbližší akce
Poslední víkend v dubnu jsme opět strávili v Kamenném Malíkově společně s přáteli. Jako speciální dárek jsme dostali moc hezké počasí, takže jsme mohli trávit čas i venku. Téma pobytu bylo ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista a Velikonoce křesťanské i pohanské. Dominikův tatínek nám ukázal, jak plést pomlázku. Zkusili jsme si namlít obilí postaru pěkně na kameni i mlýnku a upekli jsme si chlebové placky jako naši předkové. S Pavlínkou a Šárkou jsme vyráběli dárky, takže jsme žehlili i šili, stříhali, lepili atd.
Připomněli jsme si, že Cyril a Metoděj nám přinesli písmo, hlaholici. A hlaholicí jsme se i zabývali: psali jsme svá jména, četli vzkazy venku na procházce a četli svá jména na jmenovkách u minidárečků, které jsme hledali schované na hřišti. A večer jsme měli sladkou oslavu, které předcházelo pečení buřtů. Tradičně už nám vařila Hanka, asi bychom měli už uvažovat o velemedaili pro tuto naši geniální kuchařku :)
Nedělní ráno patřilo zopakování příběhu oběti a dokonané spásy Boží. Následovala hra na archeology: zkusili jsme si pátrat v písku po částech nádobí a následně nalezené kusy sestavit a slepit.
A nakonec úplně poslední posezení s kávou na nsluníčku a opět domů.... Těšíme se na září, kdy se, doufejme, opět sjedeme do penzionu v Malíkově.

<
>