O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Pobyt určený rodinám s dětmi s Trizomií 21 letos proběhl opět v Chlumu u Třeboně, a to již na konci dubna 2016. Ačkoli vše hovořilo o tom, že počasí bude spíše mrazivější, Bůh nás jako obvykle podepřel a seslal nám od chvíle příjezdu jen slunné dny, takže některé děti ( pravda - velmi otužilé) dokonce capaly ve vodně rybníka, na nějž se každoročně díváme z našich pokojů.

K pobytu snad asi tolik, že se nás sjelo dvacet rodin a program sestával z obvyklých aktivit: dvě skupiny klubu pro děti ( P. Bouchalová + K. Faltová s asistentkami), vaření pro velké slečny a mladé muže ( J. Augustinová, H. Vaňásková + asistentky), individuální výuka ( letos učily 3 lektorky - K. Faltová, J. Augustinová, J. Jarošová), odborné semiáře ( Mgr. Dudová - SPC Č. Budějovice - téma - možnosti integrace dětí s DS, dále Mudr. J. Žižka - pediatrie, Mgr. Marušincová a Mgr. Štindlová - pojetí výuky kognitivním způsobem, J. Jarošová - přístup k dítěti s DS v rodině), fyzioterapie ( Bc. L. Prokoopová), skvělé loutkové divadlo pod širým nebem, táborák si tatínkové zorganizovali sami, což bylo nesmírně milé při množství aktivit, které jsme museli zařizovat.
Zdá se, že celkově byla atmosféra opět velmi milá a přátelská.
Děkujeme všem, že se postarali o vzájemně hezké vztahy a také lektorům a asistentům z Ovečky, protože bez nich by Ovečka nebyla ani pružná, ani tak plná elánu. DĚKUJI.

Jana Jarošová
<
>