O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Integrace
Ke stažení
Odkazy
Různé
Podporují nás
Nejbližší akce
3. - 5. 9. 2021 - víkendovka v Kamenném Malíkově ZDE
23. 9. 2021 - odpoledne s JFA ZDE
30. 9. 2021 - online setkání s Mgr. Dudovou, vedoucí SPC v Č. Budějovicích
15. - 17.10. 2021 výukový prodloužený víkend v Novém Městě na Moravě ZDE
19. - 21.11.2021 Víkendovka v Kamenném Malíkově ZDE
DIVADELNÍ PŘEHLÍDKA ATELIÉRU 3D


Velkou RADOST nám udělali organizátoři přehlídky mladých umělců sTYLem, pan Vít Piskala a paní Vendula Kecová, kteří vedou v Č. Budějovicích Ateliér 3D. Pozvali nás totiž i letos, aby naše děvčata mohla vystoupit mezi mladými herci a herečkami v opravdovém divadle.
Pro naše čtyři slečny je to především možnost zažít pocit být opravdovými herečkami ve velkém divadle. .......NALÍČIT SE V HERECKÉ ŠATNĚ S VELKÝM ZRCADLEM !!! Zuzka si to tak užívala !
Zafungovalo to: zdá se, že Anežce, Elišce, Terezce a Zuzce publikum vyloženě svědčí. Neuvěřitelné, že se jich snad tentokrát tréma ani netýkala, ony se na pódiu prostě bavily ! Samozřejmě, že nebylo vše dokonalé, ale o to nejde: porotci se vyslovili tak, že se bavili od začátku do konce. A to pro nás je nejdůležitější. Vlastně nikdo z nás, maminek, nikdy neměl zkušenost s divadlem, prostě jsme zkusily scénář, který by holkám mohl "sedět". Bez jakýchkoli ambic, kromě té, aby byla švanda a "holky" se také naučily něco z historie.....no a samozřejmě aby se učily pořádně mluvit....jsme se pustily do delšího představení. A děvčata se nám rozvíjejí před očima.
Ano, opravdu si myslím, že divadlo je naprosto úžasným nástrojem k rozvoji spolupráce, představivosti, paměti, smyslu pro komično, pro přemýšlení, pro přátelství, ale i sebeovládání.........( je toho moc) u dětí s Downovým syndromem.
Nesmírně děkujeme za možnost zúčastnit se přehlídky a za TAK POVZBUDIVÁ a oceňující slova poroty.
(Nominace na postup na další divadelní přehlídku mě úplně odzbrojilo: co ktomu říct.....nemám slov.)
Díky, díky jménem nás všech.

Jana Jarošová

<
>