O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Terezka
Máme doma dva školáky. Třináctiletého Martina, žáka 8. třídy a desetiletou Terezku, žákyni 2.třídy běžné základní školy.

Oba chodí do ZŠ v Rožnově v Českých Budějovicích. Dělají nám oba radost. Ve škole jim to celkem jde, nijak zvlášť nezlobí a mezi sebou mají pěkný vztah. Martin Terezku ochraňuje. Oba mají vztah k hudbě, Terezka hraje na flétnu, pěkně zpívá a ráda tancuje., Martin hrál na flétnu a klarinet. Rádi chodí do kina a na výlety. Martin hraje floorball a Terezka navštěvuje baletní přípravku. Oba rádi kreslí.

Mimochodem, zmínila jsem, že Terezka má Downův syndrom? Ne, ale pro naši rodinu to není až tak důležité. Nijak se tím netrápíme. Jen se tak občas zamyslíme nad tím, co nám přinese budoucnost. Jestli bude mít Terezka možnost vyučit se, pracovat, zkrátka prožít bohatý a šťastný život. To mě trochu trápí.

Vrátím se ještě ke škole. Terezka hezky píše. Zvládne i jednoduchý diktát slov. Dojalo mě, když o víkendu psali s Martinem dopis Ježíškovi a já už mohla přečíst co Terezka sama napsala.

V matematice sčítá a odčítá do osmi. Porovnává čísla od nuly do deseti. A číselnou řadu zvládne do šedesáti. Baví ji tělocvik. Těšila se na kurzy plavání, kde se zbavila strachu z vody. V lednu ji čeká operace ploché nožičky. Budeme mít ve škole co dohánět. Naštěstí nám pan ředitel vyšel vstříc a za Terezkou bude docházet púaní asistentka na 2 hod. denně. Doufám, že to zvládneme.

Jsme rádi, že Terezku máme. Jsme pyšní rodiče dvou prima dětí.

Martina, maminka
<
>