O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
JAK JSME VAŘILI A CHCEME VAŘIT I DÁL...
Nápad udělat si kroužek vaření vznikl už před rokem, ale až letos na pobytu v Chlumu u Třeboně jsme jej začali raelizovat. V Budějovicích jsme si pak vyhradili středu odpoledne pro pravidelný kroužek vaření. Zatím jednou za měsíc. Přihlásili se Dominik, Honzík, Terezka a Zuzka. A jako vedoucí se ujaly malých kuchařů Jiřina a Hanička. My, rodiče, jsme se jen dívali, jak děti vaří a na závěr jsme dostali do talířekaždý, co syn / dcera uvařili.
Na první vaření dorazily děti tři.
Děti si nejprve samy nakoupily. V klasické "přespultovce" v centru města jsou velmi ochotní majitelé i prodavači, a tak jsme sem zamířili. V obchodě KONELA v Krajinské ulici si děti nakoupily. Každý zvlášť pro svou porci jídla.
Když byly ingredience v tašce, namířila si to skupina do nedalekého sborového domu AC, kde je poměrně velká kuchyně, tak akorát pro čtyři kuchaře.
Děti měly za úkol uvařit česnečku a banán v čokoládě.
Nejprve samozřejmě musely prostudovat recept. A pak si oškrábaly brambory, nakrájely je, postavily na polévku - každý svůj hrnec. Zkusily, jak zacházet se sirkami.
Poté přišla na řadu vajíčka, musela se rozšlehat v hrnku a přidat i s oloupaným a rozmačkaným česnekem a majoránkou do vroucí vody s uvařenými bramborami. Solilo se trochu na začátku, takže polévku jen dochutily. A samozřejmě opekly kostky pečiva, aby česnečka byla dokonalá.

Zatímco se voda s bramborami vařila, připravily děti dezert: oloupaly banán, nalámaly čkoládu, rozehřály ji a přelily jí banán. Ten schovaly do lednice, aby čokoláda pěkně ztuhla.
A než byly s dezertem děti hotové, brambory byly měkké a polévka se mohla dokuchtit a už jen naservírovat.
Takže jsme dostali každý svůj talíř, Zuzka, Terezka i Dominik nám nalili polévku, donesli až ke stolu. Byla V Y N I K A J Í C Í !!!!!!
A potom dezert: ještě navrch čokoládypřišla šlehačka ve spreji.

Odpoledne bylo tak milé....A voňavé...A chutné....
Těšíme se na další vaření. Vyzkoušíme si příště i prostírání.

A děkujeme Hance i Jičině za jejich veselou náladu a pečlivost, s níž s dětmi pracovaly.
<
>