O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Integrace
Ke stažení
Odkazy
Různé
Podporují nás
Nejbližší akce

Kronika
Září 2021

Překrásné 3 dny v Kamenném Malíkově hned první prodloužený víkend. V osvědčeném místě, kde se všichni cítíme už "jako doma" - v penzionu v Kamenném Malíkově.
Dlouho, dlouho jsme se neviděli, takže i bez programu by se nám líbilo, ale vaření, odlévání mýdel, luštění šifer a hledání pokladu také nebyly k zahození. Téma víkendovky bylo LÁSKA, takže jsme si přečetli z Božího Slova co to asi je ? Na toto téma jsme malovali na trička, vznikla krásná dílka. Ozkoušeli jsme i svítící barvy, a to při malování galaxií na tmavý podklad. Bavili jsme se výborně a už se těšíme na další setkání. Tentokrát děti měly čas na vaření jen jednoho hlavního jídla, ale to příště napravíme.
Počasí - nebeský bonus, protože teploučko jsme měli opravdu jako v pravém létě. :)
Listopad 2021 - společná víkendovka opět v Kamenném Malíkově, v nádherném penzionu paní Poláčkové. A to i v době koronavirové: všichni očkováni, tudíž klidní a hlavně radostní, že spolu strávíme krásné podzimní dny. A také, že ano: kromě vaření, šití a zdobení polštářů kamarádi vzpomínali na minulá setkání. Vyrobili si alba a vlepili do nich fotografie. Ubrusy dělali technikou tištění obarvených přírodnin. Procházka ven a večer společné hry, v televizi Star dance, na který se všichni těšili. Noční procházka po světlech svíček a dárky k nadcházejícím svátkům vánoc. Poprvé jsme si natočili krátký dokument z pobytu...
Myslím, že jsme se báječně bavili všichni: Petruška, Janička, Amežka, Zuzka i Jonáš, také obě úžasné asistentky - ELiška a Hanka. Velké díky patří Pavlínce, která senzačně předpřipravila materiál ke společnému tvoření , i když nemohla nakonec přijet díky covidu.
Těšíme se na další víkendovku!

J. Jarošová
<
>