O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Minulá léta ZDE
Dobrý den,

srdečně Vás zdravím, naše rodina žije v Č. Budějovicích, máme dvě skvělé dcery, Johanku a Zuzku. Toto je kratičký text, který má přiblížit poslední rok, kdy Zuzka dokončila 9. třídu běžné základní školy v Dukelské ulici v Č. Budějovicích.
Byl to překrásný rok: skvělé kamarádky, báječná škola, fantastický pan třídní učitel Krupa a zástupce pro 2. stupeň, pan Rozum, naše báječná paní asistentka Jiřina - ti se zasloužili o to, že Zuzka se účastnila všeho dění ve škole, probírala stejnou látku jako ostatní, ale tempem a ve formě, které ji nestresovaly. Kromě školy Zuzka navštěvovala hudebku, hodně tančila a sestavovala si vlastní taneční celky, chodila na kroužek vaření, moc ráda fotila a skládala si z fotek vlastní celé příběhy, dvakrát vystavovala své obrazy v rámci osvětových akcí, hrála na vernisážích, cestovala se mnou po hradech a zámcích, ráda se dívala na dobrodružné filmy a "červenou knihovnu", průběžně se učí jednoduše mluvit anglicky. Moc nám ale chybí sestřička, která studuje v zahraničí a vidíme ji jen jednou za půl roku....
Ty, které byly pro Zuzku nejdůležitější, Zuzanka, Anička, Lenka, Eva, Bára, byly slečny, bez nichž by prostě nemohla být, kým dnes je. Všechny odcházejí na své střední školy, všechny čeká nová etepa života, Zuzku také.
2016

Zuzanka byla přijata na střední školu, má nezkalenou radost z toho, že "jde na střední". Paní asistentka Jiřinka s ní bude pokračovat dál. Všichni jsme v očekávání jaký bude další školní rok... Velmi doufám, že přátelství s ostatními slečnami potrvá a holky se občas uvidí. Jako celá ta léta, stále si uvědomujeme, že jsou to doslova nenahraditelné kamarádky....
Zuzka je už velká mladá slečna, s níž se moc hezky povídá i cestuje, je společenská a miluje návštevy, volný čas si vyplní sama a nenudí se, koneckonců musí, protože i já i tatínek máme hodně práce.
V každém případě jsem vděčná Bohu za život, jaký máme a za rodiny které jsou nám blízké a sdílejí se Zuzkou i s námi svůj čas.

Přeji Vám Boží blízkost a mnoho nadšení a sil při výchově Vašich dětí.

J. Jarošová, maminka Johanky a Zuzky
<
>