O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Integrace
Ke stažení
Odkazy
Různé
Made with HTML Egg on a Mac
Podporují nás
Rok 2017 ZDE
Zuzka 2018
Dobrý den,

opět Vás zdravím po roční přestávce. Skončily prázdniny, které si jistě , ostatně jako všichni studenti, zasloužila. Cestovali jsme s celou rodinou k moři, Zuzka si konečně zase jednou užila svou starší sestru Johanku, i když jen na dva týdny. Hodně jsem si se Zuzkou užila poté cestování po České republice ve dvou, opravdu se zúročily všechny hodiny dějepisu, které měla na II. stupni i na střední. Je to báječné moci si popovídat o památkách, poutavé historii , která se váže k našim zámkům, zpívat si v autě písničky a prostě si jen tak popovídat.....Letos jsme poprvé jely společně i na English Camp a bylo to moc fajn. O prázdninách přijely ještě Zuzčiny kamarádky ze "základky", tak se zase společně se Zuzkou ocitly alespoň na pár dní ve "starých zlatých časech".
Zuzka teď dál navštěvuje s nadšením střední školu, kde pracuje s paní asistentkou. Pokud je dobré počasí, jezdí do školy autobusem, je už hodně doma sama a učí se postarat o domácnost, když jsem v práci nebo když mám další povinnosti.
Nejraději asi zatím poslouchá hudbu, tančí a zpívá. Také ráda čte a dívá se na romantické filmy, přičemž stále fandí sci-fi filmům. Obdivuji její schopnosti rozumět počítači, stává se mou záchranou, když si nevím rady. Zuzku zatím baví pomáhat mi při vaření, zvládne toho dost, chutná jí káva a ráda připravuje chlazené ovocné nápoje, pro celou rodinu.

Jsme opravdu vděční za skvělou školu, kam může chodit, za spolužáky, kteří ji prostě vzali mezi sebe. Systém výuky je stále stejný. Je to možné jen a jen porozumění, které pro Zuzku pedagogové mají. .... celé to považuji za neuvěřitelnou Boží milost. . . . . . Děkuji. . . .

J. Jarošová, maminka Zuzky a Johanky
<
>