O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Nejbližší akce
Zuzka 2020
Dobrý den všem, kdo se zajímají, jak se dál vede Zuzce.

Školní rok, ač poznamenán koronavirem, byl nádherný, i když velmi těžký zároveň.
Tedy postupně: Zuzka po prázdninách pokračovala ve hře na klavír, malovala pod vedením paní výtvarnice Vaverkové, vznikly skutečně krásé obrazy, všichni jsme žasli, když nám paní Vaverková lekci po lekci předkládala, co Zuzka pod jejím vedením vytvořila.
A od podzimu také s kamarádkami z Ovečky hrála divadlo. Musím říci, že si to všechna děvčata užívala a my maminky také. Veřejně slečny vystoupily tento rok, bohužel, jen jednou, dál se vše zkomplikovalo a dočasně zastavilo koronavirem ( stejně jako plánovaná výstava obrazů).
Nástup do čtvrtého ročníku gymnázia napodzim 2019 byl jako obvykle radostný, jak by ne se skvělou asistnentkou Jiřinkou ... Ve škole milí spolužáci, vstřícní učitelé, vyjímečná paní učitelka angličtiny Nina...
NÁDHERNÝ byl maturitní ples a příprava na něj. Jako bonus pro Zuzku a celou naši rodinu bylo to, že ze zahraničí mohla po celém roce přijet i Zuzčina sestra Johanka. A tak jsme prožili po dlouhé době s CELOU rodinou tak nádherný čas...
Zuzčiny životní kamarádky Anička a Zuzka samozřejmě na plese nechyběly, přišla i Lenka, celý večer byl jako sen. Děkuji Bohu, protože z mého hlediska šlo o dar od Něj, zcela podle slova ".......všechna obdarování od Otce jsou dokonalá". A byla to pravda.

A po plese učení , které se už zacílilo na souhrn a zhodnocení všeho, co se Zuzka za celá léta naučila. Nezastírám, že to bylo náročné. Zcela paradoxně nám ale "pomohla" povinná karanténa doma, kdy se Zuzka ke své ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠCE mohla připravovat velmi soustředěně a nerušeně.
Zuzka skládala závěrečnou zkoušku z literatury, biologie, geografie a angličtiny.
Díky vstřícnosti a pochopení vedení školy měla Zuzka svou maturitu se vším všudy. Jako výstupní doklad obdržela doklad o složení závěrečné zkoušky.

Samozřejmě byl záver školního roku poznamenán situací kolem koronaviru, takže Zuzce moc chyběli spolužáci, byla opravdu smutná, že nemůže chodit do školy.

Teď o prázdninách strávila čas nejen se svými životními kámoškami Zuzkou a Aničkou, také s kamarádkou Janičkou a na chvilku přijela i Anežka. Poměrně pravidelně se ve školním roce vídají, jen jim občas musíme bránit v přilepení se na tablet. Podle všeho si holky spolu užijí dost legrace. To je asi to nejlepší, co si můžeme přát. Jinak má Zuzka nové přátele mezi dospělými: Haničku, Líbu, Michala, Markétu... ( Je totiž velmi hovorná).

A co dál ?
Zuzka byla přijata na střední odborné učiliště v Č. Budějovicích, v září nastupuje na obor aranžér. Opět s asistentkou Jiřinkou. Je to pro ni opět krok do neznáma, mezi nové děti, do nových vztahů a způsobů komunikace, nové oblasti učení, noví učitelé a jejich očekávání.... Věřím našemu úžasnému Bohu, že ji i mě povede, ostatně jako dosud. Děkuji MU a všem těm, kteří mají Zuzku rádi.

Jana Jarošová, maminka Zuzky.
Zuzka dříve ZDE
<
>