O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Integrace
Ke stažení
Odkazy
Různé
Podporují nás
Nejbližší akce

Kronika
Zuzka 2022
Rok 2021 ZDE
Dobrý den,
srdečně zdravím z Českých Budějovic, kde žijeme s rodinou.
Zuzka v září nastoupila do praktické školy, kterou ale studuje i ze zdravotních důvodů distančně. Učíme se doma a obě nás to baví. Výsledky naší práce odevzáváme na konci měsíce škole. Co ji ale úplně nadchlo, je nová "praxe" v její bývalé škole, kterou kdysi navštěvovala - ZŠ TGM v Novém Vrátě. Praxe se uskutečňuje díky ochotě ředitele této ZŠ. Zuzka pracuje 4 hodiny týdně ve školní kuchyni a jednou už si vyzkoušela i práci ve školce. Známé prostředí, lidé, kteří ji mají rádi a kteří si s ní povídají jako s každým jiným, ji postavilo na nohy. Musím velmi poděkovat panu řediteli Špačkovi ( ZŠ TGM) a panu řediteli PŠ za tuto možnost.
Letos je Zuzka zase dost nemocná, ale dál maluje, dokonce má na čas vystaveny své obrazy v AJG na Hluboké. Dál ( pokud není nemocná) chodí na angličtinu, hraje na klavír a občas, pokud to jde, zajde do firness.
Také víkendové výjezdy s dětmi z Ovečky ji dělají radost, sešlo se zde pět kamarádů, s nimiž tráví občasné víkendovky už třetím rokem. K novým zálibám se momentálně přidalo vyšívání a vaření. Zuzčino vaření je pro naši rodinu velmi praktické :)
Dál ji baví kino, divadlo, společná četba knih, pořád se nám stýská po starší sestře, která žije mimo ČR. A chybí nám kočky....
Měli jsme dvě a už nejsou...
A také nás nebaví covid. Roušky nejsou dobré na Zuzčiny průdušky, vracejí se jí kašle, a tak se nemůžeme dočkat jara a léta, kdy, dá-li Bůh, zase vyrazíme za poznáváním naší země, hradů, zámků, koupališť a zajímavých míst. Letní cestování napříč naší zemí se Zuzkou je nesmírně krásný čas, protože Zuzka je milý, chytrý, veselý, nadšený, vděčný a skromný společník. Jsme na ni pyšní. :)

J. Jarošová, maminka Zuzky
<
>