O nás
Naše děti
Kontakt
Downův
syndrom
Nejbližší akce
OVEČKA, o.p.s.
Integrace
Ke stažení
Odkazy
Různé
Made with HTML Egg on a Mac
Podporují nás
Zuzka 2023
Rok 2022 ZDE
Dobrý den,
rok 2023 byl pro Zuzku v něčem smutný, v něčem moc hezký. Ostatně jako u všech lidí. Smutné bylo to, že dál nemůže pracovt ve školní kuchyni. Místo toho ale dostala nabídku pracovat jedno dopoledne v mateřské škole, což ji baví a je ráda, navíc si může trénovat nadále cestování autobusem. Další práce se objevila díky vedoucímu kavárny Fér Café v Budějovicích. V této kavárně ZUzka pracuje jednou týdně , jako odborný dohled má paní Báru, která je milá a laskavá. Zuzku baví v kavárně úplně všechno: přijímání objednávek, roznos kávy i jídel, obsluha myčky i uklízení nádobí, čištění stolů, prostě všechno. .... Tolik o pracovních povinnostech. Ve volném čase, kterého má hodně, chodí dvakrát týdně na angličtinu, na klavír, dvakrát týdně s trenérem do "fitka", do výtvarného ateliéru a hlavně na DIVADLO. Skupina dívek, s nimiž Zuzka hraje divadlo ( EXTRAS - divadelní soubor) nastudovala zatím dvě představení šité "na tělo" přesně pro tyto dívky. Představení jsou plná legrace, dívky si vystupování doslova užívají. Obrovskou odměnou jejich snahy byl postup do národního kola přehlídky amatérských souborů "Šrámkův Písek". Byl to slavnostní a neopakovatelný zážitek, vystoupit mezi tolika soubory. A ohlas publika i poroty byl jednoznačně povzbuzující. Děvčata vystupovala ještě na dalších místech a vždy s chutí - jako by to bylo vždy poprvé.
Moc ráda jezdí s přáteli z Ovečky na prodloužené víkendy do Kamenného Malíkova, kde společně blbnou a vyrábějí a povídají si a učí se a vaří : s Petruškou, Anežkou, Janičkou, Dominikem. Své přátele Zuzka miluje, zvláště přilnula k Anežce, a tak byla moc ráda, když s ní mohla občas chodit na bowling, nebo když spolu s ní i s Terezkou oslavila narozeniny ( mimochodem, narozeniny slavila Zuzka hned 3x - no není to šťastný člověk ? )
Také jsme spolu hodně cestovaly: hrady a zámky ČR jsou naší vášní, s tátou jsme se podívali do Bibione k moři a napodzim i do Říma. Se Zuzkou se prostě prima cestuje...
A veliká událost byla i cesta do USA: po čtyřech letech Zuzka konečně viděla svou sestru Johanku, která teď žije v USA. Zuzka se moc snažila komunikovat anglicky a měla ohromnou radost, když mohla mluvit svou jednoduchou angličtinou a lidé jí rozuměli. Ona jim moc ne, prostě mluvili moc rychle. Ale vždy mohla říci: "Please, I don't understand, spek slowly to me".
A ten největší Boží dar ze všech: Zuzčiny kamarádky z dětství Anička a Zuzka jsou tu pro Zuzku pořád: uspořádaly jí narozky, strávily s ní dvakrát několik dní na chatě ( bez nás, dospělých), pozvaly ji na Silvestra, posílají pohlednice..... prostě holky se mají rády. A já jsem vděčná Bohu za toto jejich vzájemné přátelství a za celé rodiny, které mají ZUzku rády.
Děkuji.

Jana jarošová, maminka Zuzky
<
>